Świąteczne spotkanie krasnoludków z dzećmi z Domu Dziecka

3 Wrzesień 2013 at 20:17

 

 W poniedziałek, 21 grudnia 2009, w siedzibie Teatru Nowego przy ul. A. Struga 90 z inicjatywy Pań prof. Patrycji Linke i Hanny Stasiak przy współpracy III LO, Akademickiego Teatru Tańca, łódzkich tancerzy, studentek Łódzkiej Akademii Muzycznej oraz wolontariuszy, zorganizowany został projekt „Mikołaj”. Na świąteczne spotkanie z krasnoludkami przybyły dzieci z domu dziecka. Imprezę rozpoczęła prezentacja tanecznej adaptacji bajki Andersena pt. „Len”. Mali goście wysłuchali następnie pastorałek i napełnili swoje brzuszki pysznymi słodkościami. Na spotkaniu nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który, po wspólnym śpiewaniu kolęd, rozdał wszystkim kolorowe prezenty. W wesołych zabawach dzieci wymieniały się z krasnoludkami szczerymi, radosnymi uśmiechami. Na koniec milusińscy obdarowali każdego skrzata serdecznym uściskiem. Pożegnanie choć ciepłe, było bardzo trudne.

W organizację imprezy dużo pracy i serca włożyli:

Tancerze: Urszula Borowiak, Dominika Kaczorowska, Olga Lipska, Katarzyna Matusiak, Agnieszka Robakiewicz, Anna Skolimowska, Paweł Grala, Radosław Klimecki, Krzysztof Skolimowski (twórca tanecznej adaptacji)
Współorganizator i konsultant reżysera: Jacek Owczarek
Wokalistki: Justyna Popławska, Maria Sznyk, Anna Marta Kołodziejska, Agnieszka Zebrzuska Wolontariusze: Anna Romanowicz, Marta Wiśniewska, Witold Olejniczak, Konrad Rudnicki, Andrzej Zwierzchowski.

Ilona Gumowska – główna koordynatorka i organizatorka imprezy (!!!) z klasy 3B
Podziękowania od Ilony dla wszystkich, którzy brali udział.