Belfry 2010

3 Wrzesień 2013 at 20:28

Dnia 14 X 2010, jak co roku, z okazji Dnia Nauczyciela odbyły się nasze szkolne Belfry. O godzinie 9.00 w auli zebrało się grono pedagogiczne, Rada Rodziców, pracownicy administracji i obsługi szkolnej oraz uczniowie. Wszyscy zastanawiali się, kto w tym roku został wyróżniony przez społeczność szkolną. Parę minut później Asia Wróblewska, Krzysiek Szyszkiewicz i Mateusz Wodnicki rozpoczęli uroczystość. Jeszcze przed ogłoszeniem kategorii Pani Dyrektor Maria Włodarczyk nagrodziła najbardziej zasłużonych nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji szkoły. Następnie wystąpił Artur Szczepaniec, prezentując na gitarze basowej utwór „To Live Is to Die”.

W końcu nadszedł najbardziej oczekiwany moment – ogłoszenie pierwszej kategorii – Szkolnym Misiem został profesor Wiktor Miodownik. Kolejni nagrodzeni to prof. Michał Lesiak za debiut roku, prof. Dariusz Dziedzic za słynną melancholię oraz prof. Agnieszka Oganiaczyk za wysokie obcasy. W przerwie, aby rozładować emocje, na skrzypcach zagrała Dominika Kamińska. Później nagrody wręczono prof. Hannie Stasiak za najlepszą gadkę w szkole, prof. Ewie Herian za najbardziej ognistą czerwień, oraz prof. Patrycji Linke za najwięcej blondu w blondzie.

Po zakończeniu nagradzania Pani Dyrektor Agata Bartoszewska ogłosiła tegorocznych Włatcóf Móch. Zostali nimi Michał Reszetarski za subtelność w przekazywaniu informacji; Kajetan Apostolidis za całokształt oraz Kacper Krochmalski i Bartłomiej Cota za umożliwienie, nie tylko nauczcielom WF-u, ujrzenie obnażonych męskich klatek piersiowych.

Tak zakończyły się Belfry 2010, które przygotowali: Joanna Wróblewska, Mateusz Wodnicki, Krzysiek Szyszkiewicz, Jan Rożewski oraz Sylwia Garbarczyk, Oktawia Rodak i Ola Michalak.

Autorzy: Jan „Rożek” Rożewski, Paweł „Il Diablo” Boruta