Sztafety

7 Listopad 2019 at 00:33

Tak się składa, że w tegorocznej edycji Mistrzostw Łodzi nasze sztafety zdobywają dublety! Tak było w biegach przełajowych i tak też się stało w tradycyjnie odbywających się na „naszym” basenie drużynowych zawodach pływackich!

Dziewczęta w składzie: Laura Deszczka, Maja Galant, Gabrysia Kowalczyk, Nadia Jeruzal, Adrianna Nowak, Małgosia Nowakowska, Patrycja Zamaria fantastycznie walczyły zarówno w wyścigu sztafetowym (III miejsce) jak i w konkurencjach indywidualnych (Małgosia i Gabrysia zajęły II miejsca odpowiednio na 50 dow i 50 mot) i w punktacji drużynowej jednym punktem „wyrwały” brązowe medale.

Jeszcze lepiej spisali się panowie. W nieco zdekompletowanym składzie – Michał Krysiak, Krzysztof Pogoda, Franek Bliźniewski, Piotrek Fajkowski, Wiktor Labich, Witek Krautsztrung, Janek Walas dzielnie walczyli w sztafecie zajmując II miejsce. Wysoko plasowali się też w konkurencjach indywidualnych – Franek, Wiktor i Witek w pierwszych trójkach lub tuż poza „podium”. Pozwoliło to zająć II miejsce drużynowo i zawiesić na szyi srebrne medale!

Chociaż po wielu latach dominacji nie udało się chłopakom obronić złota, to i tak jesteśmy dumni z postawy i ducha walki (brawo Ada!!!) naszych drużyn i gratulujemy wszystkim zawodnikom!