Nasi uczniowie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

5 Październik 2020 at 08:55

Pod honorowym patronatem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia 2 października 2020 r. odbyła się część ustna etapu diecezjalnego XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana”.

Wzięło w nich udział 7 uczestników ze szkół ponadpodstawowych z terenu archidiecezji łódzkiej wyłonionych z części pisemnej etapu diecezjalnego, który odbył w formie on-line w dniu 29 września br. Zakres tematyczny XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmuje: Księgę Liczb oraz 1 List Św. Pawła do Koryntian wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem. Ostatecznie Konkurs rozstrzygnięty został w następujący sposób: I miejsce: Anita Łebedowska z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie, opiekun – ks. Maciej Gortyński, II miejsce: Rafał Balcerek z II b(p) i III miejsce: Kacper Frankowski z II d(p) w III LO im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi, opiekun – P. Paweł Pietrala. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc będą reprezentować naszą archidiecezję w czasie finału, który odbędzie się w dniu 12 października 2020 r. (część pisemna online), a jeśli uda im się zakwalifikować do kolejnego etapu – 27 października 2020 r. (część ustna – stacjonarna w Niepokalanowie).

Laureatom, a szczególnie Rafałowi i Kacprowi życzymy powodzenia w czasie zmagań w kolejnych etapach konkursu!