Antygona w Hadesie – słuchowisko klasy 1D

15 Luty 2021 at 12:22

W grudniu uczniowie klasy 1D dostali do wykonania nietypowe zadanie z języka polskiego. Ich celem było wykonanie projektu – słuchowiska na podstawie dramatu „Antygona”. Prace nad audiobookiem miały trwać miesiąc. Klasa podzieliła się na 4 grupy. Każda z nich miała rozdzielić między sobą zadania,
a później wybrane osoby miały napisać scenariusz do słuchowiska, nagrać i zmontować kwestie postaci, uwzględniając wszelkie możliwe elementy dzieła – efekty muzyczne, okładka płyty i plakat promujący audiobook. Po wykonaniu projektu uczniowie wysłuchali wszystkich słuchowisk i wymienili się opiniami na ich temat. Efekty ich pracy oceniała Pani Aleksandra Antczak wraz oraz ich koledzy i koleżanki z klasy. 

Słuchowiska można posłuchać TUTAJ!