Nagroda Papieża Franciszka dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z III LO

18 Październik 2022 at 11:32

Już po raz drugi w dawnym łódzkim kompleksie pofabrycznym MONOPOLIS odbyła się uroczysta gala Nagrody Papieża Franciszka, w której udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz ze swoimi nauczycielami i katechetami. Pomysłodawcą Nagrody jest metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, który powiedział do młodych: „Bardzo, bardzo wam dziękuję – jesteście cudownymi ludźmi! Jutro będę się widział z Ojcem Świętym i powiem Mu – już po raz drugi – o gali Papieża Franciszka, tak jak opowiadałem poprzednim razem. Jestem przekonany, że się Ojciec Święty ucieszy i udzieli wam błogosławieństwa na to wszystko co robicie”.

Medal, który otrzymali laureaci także z naszej szkoły na awersie przedstawia krzyż wpisany w serce z napisem ”SPOJRZAŁ Z MIŁOSIERDZIEM I WYBRAŁ”, a na rewersie dłoń Papieża Franciszka z jezuickim herbem oraz napisem „PAPIEŻ FRANCISZEK”

     O Nagrodę Papieża Franciszka może ubiegać się każdy uczeń szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którego działalność wolontaryjna będzie dotyczyła jednego z trzech obszarów: charytatywnego, ekumenicznego lub ewangelizacyjnego.

     Podczas Gali metropolita zachęcił młodych do udziału w kolejnej edycji projektu Nagrody Papieża Franciszka.

Wśród uczniów naszej szkoły wyróżnieni srebrnym medalem zostali:

Weronika Klimczyk      IV b

Kacper Frankowski       IV d

Mikołaj Pułaski             IV d

Brązowe medale otrzymali:
Barbara Mokwińska IV b
Alicja Radomska III c
Aleksandra Ludwiczak II a
Stefania Mierzejewska II a
Izabella Wasilewska II a
Kamil Ciołkowski II b
Wiktor Sękalski II b
Weronika Adamus II c
Apolonia Chętko II c
Aleksandra Kopka II c
Zofia Szczepaniak II c
Aleksandra Binkowska II d
Wiktoria Kamińska II d
Aleksandra Graczyk IIe

Wszystkim nagrodzonym gratuluję Nagrody i zachęcam do dalszej pracy w Szkolnym Kole Caritas.

Opiekun SKC w III LO

Paweł Pietrala