„Sportowo wakacyjne sukcesy naszych uczniów”

6 Wrzesień 2023 at 12:13

Bardzo pracowite wakacje mieli nasi uczniowie trenujący pływanie : Julian Świderski z kl. 3e, Jan Gajda z kl.3b i Miłosz Świderski z kl. 2e.

Julian Świderski na Mistrzostwach Europy Juniorów w Serbii w Belgradzie zajął 4 miejsce płynąc w sztafecie 4×200 m dowolnym. Na Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 letnich w Oświęcimiu pływając w sztafetach zajął I miejsce na dyst.4×200 m dowolnym, II miejsce na dyst. 4×100 dowolnym oraz III miejsce na dyst. 4×100 m zmiennym. Obecnie Julek przebywa we Włoszech, gdzie przygotowuje się do startów na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się we wrześniu w Izraelu, trzymamy kciuki.

Jan Gajda na Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich w Gliwicach zajął II miejsce płynąc 100 m st. motylkowym. Janek pływając w sztafetach zdobył III miejsce na dyst. 4×100 m dowolnym, III miejsce na dyst. 4×200 m dowolnym a płynąc w sztafecie 4x 100 zmiennym zdobył I miejsce bijąc tym samym rekord Polski. W lipcu reprezentował Polskę w Słowenii w Mariborze biorąc udział w European Youth Olympics Festiwal ( EYOF).

Najwięcej medali zdobył nasz najmłodszy uczeń Miłosz Świderski z kl. 2 e (brat Julka).Miłosz Na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich zdobył aż 3 tytuły Mistrza Polski na dystansach 200m zmiennym , 400m zmiennym, 100 m dowolnym oraz III miejsce na 50 m motylkiem. W lipcu Miłosz reprezentował Polskę w Słowenii w Mariborze biorąc udział w European Youth Olympics Festiwal ( EYOF), na których został Finalistą zdobywając 7 miejsce na dyst. 200 m zmiennym.