Projekty eTwinning

29 Wrzesień 2023 at 10:40

ETwinning to międzynarodowy program pod patronatem Komisji Europejskiej. Zrzesza wiele europejskich szkół, pomaga w realizacji szkolnych projektów przy użyciu nowoczesnych technologii. Międzynarodowa społeczność uczniów i nauczycieli wspólnie realizuje różnego rodzaju projekty, m.in. językowe, matematyczne, artystyczne.

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projektach językowych i kulturowych wraz z p. Pauliną Subdys-Locatelli.

Pierwszy mini-projekt eTwinning  „European Day of Languages 2023” dotyczy Europejskiego Dnia Języków, który świętujemy co roku 26 września. Klasa 1E (grupa M5) odpowiedziała na pytanie „Jakie języki słychać w naszej szkole?”. Przed uczniami jeszcze m.in. quiz kulturowo-językowy.

Już niedługo kolejne grupy rozpoczną projekty związane z językiem hiszpańskim oraz tradycjami i zwyczajami różnych państw świata. Zapowiada się ciekawa międzynarodowa współpraca.