Wyjście klas 1a i 3a do Teatru Pinokio

19 Październik 2023 at 08:35

16 października klasa 1a i 3a wraz z Paniami Prof. Twardowską, Strzelczak, Schilling oraz z Panem Prof. Kaczmarskim była w teatrze „Pinokio” na spektaklu pt. „Ostatni sen Eugenii”. Przed przedstawieniem odbyła się rozmowa z animatorami, podczas której nasi uczniowie mogli zapoznać się z tematyką utworu i zadać kilka pytań á propos niego. Młodzież dowiedziała się, że „Ostatni sen Eugenii” opowiada historię tytułowej Eugenii Pohl – pracowniczki hitlerowskiego obozu dla dzieci i młodzieży przy ul. Przemysłowej. Sama sztuka okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem. Dzięki strojom aktorów, mieszaninie świateł i dźwięków oraz braku chronologii, widownia mogła poczuć się jakby tkwiła w głowie głównej bohaterki. Spektakl nie opowiadał precyzyjnie historii Pohl, był raczej zbiorem różnych przeraźliwych i często psychodelicznych obrazów, które pozwoliły zgłębić psychologię postaci i ofiar obozu. Dzięki takiemu zaprezentowaniu życia Eugenii, spektakl wywołał różne emocje wśród uczniów i pozwolił zastanowić się głębiej nad tą historią. Po przedstawieniu uczniowie w aurze rozmów na temat spektaklu i refleksji wrócili do szkoły.