DZIADY

10 Listopad 2023 at 10:47

31 października w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Dziady” przygotowany przez uczniów klasy IIIa i IIa. Inscenizacja powstała w oparciu o drugą część „Dziadów” A. Mickiewicza. 
Spektakl reżyserowała Monika Nowicka wraz z Aleksandrą Ludwiczak. Jan Jochim, Marta Jasitczak oraz Izabella Wasilewska tworzyli scenografię, oraz wspierali całą produkcję. W przygotowaniu „Dziadów” klasy humanistyczne wspierała p. prof. Dorota Tomala. W spektaklu wystąpili: Aleksander Malatyński (Guślarz) Apolonia Chętko (Starzec) Amelia Gosławska, Ola Wojciechowska i Sławomir Lewiński (chór)Wieczorek (Zły Pan)Stefania Mierzejewska (Sowa w Chórze Ptaków) Max Wawrzoła (Kruk w Chórze Ptaków)Maria Felakowska (Chór Ptaków) Aleksandra Ludwiczak (Dziewczyna) Jan Sobczyński (Józio) Zofia Włodarczyk (Rózia)Monika Nowicka (Widmo/Gustaw)Hana Kurc (Pasterka w żałobie)
Zdjęcia: Julia Podciechowska