Spotkanie IIA i koła filmowego z Ireneuszem Czopem

10 Styczeń 2024 at 08:45

3 stycznia uczniowie klasy humanistycznej oraz koła filmowego spotkali się z aktorem i wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Ireneusz Czop pracował w łódzkich teatrach (grał m.in. Makbeta, Wacława w „Zemście”, Dziennikarza w „Weselu”, Johna Proctora w „Czarownicach z Salem”). Najbardziej jest znany z ról w serialach „Komisarz Aleks”, „Rojst” i „Wielka woda”. Współpracował z wieloma polskimi reżyserami filmowymi, m.in. Władysławem Pasikowskim („Jack Strong”, „Pokłosie”) oraz Janem Holoubkiem („Rojst”, „Wielka woda”).

Nasz Gość opowiadał o pracy ze studentami, realizacji filmów i przedstawień teatralnych. Wspominał współpracę z absolwentem Trójki – Jackiem Chmielnikiem (też znanym aktorem). Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły przygotowania do roli alpinisty Macieja Berbeki w filmie „Broad Peak” oraz techniki pracy aktora nad rolą w teatrze i filmie. Rozmawialiśmy również o wpływie sztucznej inteligencji na sztukę filmową.