DZIEŃ ZIEMI

7 Kwiecień 2024 at 23:03

W III Liceum Ogólnokształcącym nieprzerwanie od wielu lat, odbywa się festiwal projektów uczniowskich związanych z obchodami Dnia Ziemi. W tym roku szkolnym tematem przewodnim prezentacji było pojęcie ruchu w biologii, chemii, fizyce i geografii.

Klasy, które uczestniczyły w projekcie, efekt swoich prac zaprezentowały 27 marca w auli naszej szkoły.

Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i pomysłowością, w przygotowaniu projektów i stoisk. Na kilka godzin aula zamieniła się w barwny festiwal KREACJI RUCHU. Wykonane zostały starannie plakaty, makiety. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli przeprowadzali doświadczenia.

Zachowania ciała ludzkiego w tańcu i ćwiczeniach fizycznych zaprezentowali przed publicznością szkolną uczniowie, dla których ruch jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

W głosowaniu na najciekawsze stoisko, zwyciężyły uczennice klasy 2b – stoisko nr 25.

Wyróżnione zostały: stoisko nr 8, wykonane przez uczniów klasy 2e i stoisko nr 16, przez uczniów klasy 3d.

Serdecznie zapraszamy za rok !!!