Wymiana

25 Marzec 2014 at 21:48

W dniu 12.03.2014 gościliśmy po raz pierwszy w naszej szkole  delegację młodzieży i nauczycieli z Emden (Niemcy).
Nasi uczniowie wraz z rówieśnikami z Niemiec uczestniczyli w projekcie „W poszukiwaniu śladów ostatnich 122 Żydów wywiezionych z Emden do łódzkiego getta” – uczniowie spędzili wiele godzin w Archiwum Miejskim jak również w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.
Wzajemna wspólpraca okazała się tak udana, że strona niemiecka wyszła z propozycją wymiany uczniów i partnerstwa szkół – dyrektor III LO p. Maria Włodarczyk wyraziła zgodę 🙂
Tak więc uczniowie naszej szkoły bLodzartilel EZ v. 25.3.2014ędą mogli brać udział w kolejnej wymianie – tym razem ze szkołą w Emden (oprócz wymiany ze szkołą w Barsinghausen-Niemcy i Ma’ale Adumim-Izrael)
Oficjalna relacja z naszego projektu

Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie