Popular Tags:

DZIEŃ NAUCZYCIELA

20 Październik 2021 at 11:13

W związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej w szkolnej auli odbyła się uroczystość, podczas której Samorząd Uczniowski wręczał wybranym nauczycielom upominki i dyplomy z okazji corocznego plebiscytu, czyli Belfrów, a także rozdano nagrody Dyrektora.

Pożegnaliśmy również odchodzący Samorząd Uczniowski – Jagodę Rumińską i Kamila Turczyna oraz oficjalnie powitaliśmy nowego przewodniczącego – Norberta Matyniaka.

Kremówka papieska

20 Październik 2021 at 11:06

W dniu 8 października wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klasy III b(p) rozprowadzali wśród nauczycieli uczniów naszej szkoły kremówki papieskie upieczone przez cukiernię „Dybalski”. Akcja poprzedzała Niedzielę Papieską, która przypadała w tym roku 10 października.

Jej celem było zwrócenie uwagi na osobę i nauczanie świętego Jana Pawła II, wsparcie Caritas oraz naszego Szkolnego Koła.

W Niedzielę Papieską ponad trzydziestu wolontariuszy rozprowadzało kremówki w katedrze łódzkiej i Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus przy kościele ojców Jezuitów.

Wszystkim wolontariuszom dziękuję za pomoc w naszej akcji.

Opiekun SKC w III LO

Paweł Pietrala

Gra miejska: „ŚLADAMI ŚW. FAUSTYNY W ŁODZI”

13 Październik 2021 at 08:26

W dniu 6 października 2021 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły z klas II a, b i c wzięli udział w grze miejskiej: „Śladami św. Faustyny w Łodzi”. Jej celem było zwrócenie uwagi na postać św. Faustyny jako osoby realnej, związanej z Łodzią, bliższe poznanie jej postaci i miejsc związanych z działalnością świętej.

Start gry miał miejsce przy par. Św. Faustyny Kowalskiej, Plac Niepodległości 1, a następnie przeszliśmy ulicami: Piotrkowską, Skorupki, Wólczańską, Pabianicką wykonując określone zadania. Potem uczestniczyliśmy we Mszy św. na której otrzymaliśmy nagrody za zajęcie II miejsca. Były to: dyplom dla szkoły, słuchawki i słodycze. Zestawy do gry w badmintona zdecydowaliśmy się przekazać dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej „Anielisko”, z ul. Sienkiewicza 60, którym pomagamy w różnych akcjach charytatywnych.

Opiekun SKC

ARENA MŁODYCH 2021

29 Wrzesień 2021 at 08:59

Po czasie pandemii młodzież z naszej archidiecezji mogła spotkać się na spotkaniu ewangelizacyjnym, czyli Arenie Młodych.

13 września na stadionie żużlowym „Orzeł” ponad sześć tysięcy młodych wzięło udział w tym wydarzeniu, by wspólnie się modlić, śpiewać i wielbić Boga. Byli tam też obecni uczniowie naszej szkoły, którzy mogli zobaczyć żywy, młody Kościół i doświadczyć tam wspólnej radości.

Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=uA-PCBIgceI

Wypowiedzi uczniów naszej szkoły: Magdaleny Alwasiak z II c i Kacpra Lisowskiego z II a od 3.22 do 4.20.

Katecheta

Arena Młodych
Uczennice z II b na Arenie Młodych

Stypendium szkolne

8 Wrzesień 2021 at 14:22

Szanowni Państwo!

Dyrekcja III LO informuje o możliwości ubiegania się o stypendium szkolne UMŁ.

Stypendia dotyczą uczniów:

– mieszkających na terenie Łodzi

-z rodzin gdzie dochód miesięczny na osobę w rodzinie nie przekracza 528zł netto.

Kwota ta ulega zmianie od 1.01.2022 i będzie wynosiła 600zł.

Wszelkich informacji dotyczących ubiegania się o pomoc materialną dla uczniów udzielają:

pracownicy Wydziału Edukacji Oddziału ds. Organizacji Kształcenia Specjalnego, Wypoczynku i Pomocy Materialnej dla Uczniów,

94 – 030 Łódź, ul. Krzemieniecka 2 b, I piętro, pokój 102;

telefon:

· 42 272-65-65

· 42 272-65-66

· 42 272-65-67

email: pomocmaterialna@uml.lodz.pl

1 Wrzesień 2021

1 Wrzesień 2021 at 16:41

Zakończenie roku 2020/2021

25 Czerwiec 2021 at 15:20

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy ten trudny, pełen wyzwań i nowych doświadczeń rok szkolny. Nie było oficjalnego zakończenia w auli, uczniowie spotkali się w swoich salach z wychowawcami. Mamy jednak nadzieję, że rozpoczęcie roku 2021/2022 będziemy mogli świętować wszyscy razem. Tymczasem życzymy wszystkim udanych i pełnych pozytywnych wrażeń wakacji!

„Gdy zaczyna się lato
A z latem wakacje
I czasu wolnego jest tyle
Znów pojawia się problem
I w mózgu wibracje
Jak spędzić najlepiej te chwile…”

Lista podręczników 2021/2022

24 Czerwiec 2021 at 14:03

Szanowni Państwo,

W menu strony w zakładce PODRĘCZNIKI 2021/2022 została wstawiona lista podręczników dla klas 1 na nowy rok szkolny.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

14 Czerwiec 2021 at 14:25

Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy IIbp Rafał Balcerek, zajął 4 miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, uzyskując tytuł laureata. W finale ustnym wzięło udział ośmiu najlepszych uczestników, którzy uzyskali 100% wynik w etapie pisemnym na szczeblu ogólnopolskim. Zwycięstwo zostało osiągnięte pod opieką katechety Pawła Pietrali.

Rafałowi gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!

Drzwi Otwarte!

10 Czerwiec 2021 at 22:24

Serdecznie zapraszamy 16 czerwca w godzinach 14.00-17.00. Cieszymy się, że w końcu mamy możliwość spotkać się stacjonarnie!

Link do wydarzenia na Facebooku